SZKOLENIA:
Realizatorzy projektu „Aktywnie w tworzeniu prawa!” – Federacja Stowarzyszeń "Amazonki" oraz Fundacja Wygrajmy Zdrowie, zapraszają organizacje pacjenckie do udziału w szkoleniach:
Termin: 1–4 kwietnia 2020
Miejsce: Centrum Konferencyjno-szkoleniowe Boss, ul. Żwianowiecka 20, 04-849 Warszawa
Dojazd ze stacji PKP Śródmieście do stacji PKP Miedzeszyn pociągi linii S1 (kierunek Otwock)
lub autobusem lini 521 (kierunek Falenica) do przystanku PKP Miedzeszyn
Program szkolenia:
BLOK I STANOWIENIE PRAWA proces legislacyjny i dialog społeczny (10 godzin)
BLOK II INSTYTUCJE ZABEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO (10 godzin)
BLOK III PRAWA PACJENTA (PP) (10 godzin)
Zasady uczestnictwa w projekcie:
Regulamin uczestnictwa w projekcie Aktywnie w tworzeniu prawa! POWER
Zgłoszenia przyjmujemy do 23 marca na podstawie przesłanego na adres mailowy a.chojecki@wygrajmyzdrowie.pl skanu zgłoszenia uczestnika podpisanego przez osobę upoważnioną do reprezentacji organizacji:
Uczestnik szkoleń otrzymuje:
a) materiały szkoleniowe i edukacyjne,
b) bezpłatny nocleg oraz wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, przerwy kawowe),
c) zwrot kosztów dojazdu do 150 zł,
Szkolenie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Projekt „Aktywnie w tworzeniu prawa!” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach II Osi priorytetowej Priorytet II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.16 Usprawnienie procesu stanowienia prawa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Umowa o dofinansowanie nr POWR.02.16.00-00-0006/16.
O Projekcie:
Projekt pn. „Aktywnie w tworzeniu prawa!” jest realizowany w terminie od 1 stycznia 2018 r. do 30 czerwca 2020 r.
Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Całkowita wartość projektu: 1 044 840,00 zł
Kwota dofinansowania: 880 591,15 zł
Beneficjentem projektu jest Federacja Stowarzyszeń "Amazonki". Partnerem projektu jest Fundacja Wygrajmy Zdrowie.
Projekt skierowany jest do organizacji pozarządowych działających na rzecz poszczególnych grup potrzebujących, na rzecz osiągania celów społecznych, występujących w imieniu obywateli o podobnych celach lub zainteresowaniach, w tym członkiń klubów Amazonek zrzeszonych w Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” oraz organizcji działających w obszarze zdrowia – w zakresie onkologii.
Celem projektu jest podniesienie kompetencji przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego krajuz zakresu stanowienia prawa poprzez realizację szkoleń odpowiadających aktualnym potrzebom tej grupy.
Wyszkolona kadra organizacji pozarządowych wspomoże efektywność polityki publicznej dla rynku pracy, gospodarki i edukacji poprzez bezpośrednie zaangażowanie w proces stanowienia prawa co przyczyni się do osiągnięcia celu szczegółowego Osi II PO WER. Organizacje pozarządowe działające na rzecz poszczególnych grup potrzebujących, na rzecz osiągania celów społecznych, występujące w imieniu obywateli o podobnych celach lub zainteresowaniach nie tylko posiadają wiedzę ekspercką, ale też są reprezentantem tych środowisk. Udział obywateli i organizacji pozarządowych w procesie decyzyjnym (konsultacje publiczne, eksperckie, dialog obywatelski, lobbing) to jedno z podstawowych uprawnień obywateli.
Dzięki udziałowi podmiotów innych aniżeli resorty rządowe w procesie tworzenia nowych aktów prawnych można uwzględnić poglądy, wiedzę oraz doświadczenie istotnych segmentów społeczeństwa, środowisk skupionych w organizacjach pozarządowych czy nowych sektorów gospodarczych. Jednocześnie zakorzenione w prawdziwych problemach społeczno-ekonomicznych postulaty legislacyjne mogą stać się czynnikiem przekonującym sfery rządowe do podjęcia czy rozwinięcia ustawodawstwa w danej dziedzinie spraw publicznych.
Informację na temat szkoleń już wkrótce.